Sporun Ve İddaanın YeNi Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sporun Ve İddaanın YeNi Adresi

Genclerin Yeni Mekanı

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

VAN GAAL ALKMAAR'DA KALDI

YazarMesaj
Admin
Admin

VAN GAAL ALKMAAR'DA KALDI Empty
MesajKonu: VAN GAAL ALKMAAR'DA KALDI   VAN GAAL ALKMAAR'DA KALDI Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 10:52 am

VAN GAAL ALKMAAR'DA KALDI Louis_vangaal

Galatasaray'ın teknik direktörlüğe getirmeyi düşündüğü AZ Alkmaar çalıştırıcısı Louis van Gaal, takımda kalacağını söyledi.

Karl Heinz Feldkamp'ın istifasının ardından adı Galatasaray ile anılan Hollandalı Louis van Gaal, kulübü AZ Alkmaar'da kalacağını açıkladı.

Van Gaal'ın, kulübünün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Yönetim ile bu hafta görüştük ve birlikte çalışmaya devam edebileceğimize karar verdik. Yönetim de görevde kalacağımız için mutlu oldu" diye konuştu.

Yönetim ile görüşmeden önce oyuncularla bir araya geldiğine değinen van Gaal, futbolcuların da bu kararı almasında önemli rol oynadığını söyledi. 56 yaşındaki teknik adamın AZ Alkmaar ile 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Hollanda'nın NOS televizyonu yaklaşık 1 ay önce yaptığı haberde, bu sezon ligde çok kötü bir sezon geçiren AZ Alkmaar'ın, sezon sonunda van Gaal ile yollarını ayıracağını belirtmişti.

Bir dönem Ajax, Barcelona ve Hollanda Milli Takımı'nı çalıştıran Louis van Gaal, göreve geldiği 2005-2006 sezonunda AZ Alkmaar'ı lig ikincisi yapmış, 2006-2007'de ise lider girdikleri son hafta kaybettikleri maçla ligi üçüncü sırada tamamlamışlardı.

2006-2007 sezonunda AZ Alkmaar'ı UEFA Kupası'nda çeyrek final oynatan Louis van Gaal, aynı sezon Hollanda Kupası'nda takımı finale taşımıştı.

18.04.2008 Kaynak: NTV Spor
https://iddaaplatformu.hareketforum.net

VAN GAAL ALKMAAR'DA KALDI
1 sayfadaki 1 sayfası